“Hakkımızda”

Konu anlatımlarında ya da soru bankalarında yeni müfredat ele alınarak, titiz bir çalışma sonucunda hazırlanan yardımcı kaynaklar öğrencilere sunuluyor. Hazırlanan kitaplarda tek tip öğrencinin öğrenme yöntemi belirleyici olmayıp, kitaptan her tipteki öğrencinin en iyi şekilde yararlanması amaçlanıyor. Esen Yayınları, hazırlamış olduğu kitaplarını ayrıntılı konu anlatımlarının yanı sıra üstün nitelikli birer soru bankası olmasını amaçlıyor. Konu anlatımlarının zenginliğiyle beraber her seviyeye uygun soru çeşitliliğine de önem veriliyor. Kitaplarda yer alan örnek çözümlü sorular ve etkinlikler ile öğrencilerin konuları daha kolay bir şekilde öğrenmesi ve pekiştirmesi sağlanıyor. Kaynaklar, sınava hazırlık dışında okul derslerinde de öğrencilere faydalı olmaya çalışıyor. Esen Yayınları bünyesinde ortaöğretim ve lise öğrencilerine uygun kaynaklar bulunduruyor. Bu şekilde tek tip öğrenciye değil, her türden öğrenciye hitap etmek ve her öğrencinin bilgiye kolay bir şekilde ulaşması sağlanıyor.

 

Her Öğrenci İçin Esen Yayınları

Esen Yayınları’nın kitapları öğrencilerin rahat kullanımı için özel olarak hazırlanıyor. Çoğu kitabın konu anlatımlarında ya da soru bankalarında yer verilen çözümlü soru bölümleriyle öğrencinin konunun en temel haliyle ilgili ‌farkındalık geliştirmesi ve pratik kazanması amaçlanıyor. Bu ‌‌farkındalık, sınav sorularıyla ve soru – cevap paralel çözüm tekniği ile hazırlanmış örnek sorularla pekiştiriliyor. Sınava hazırlanan öğrenciler için oluşturulan kitaplar sayesinde öğrencilerin sınavda daha da başarılı olması amaçlanıyor. Liseye ‌geçiş sınavına hazırlanan öğrenciler için her derse özel hem soru bankaları hem de konu anlatımlı kitaplar Esen Yayınları bünyesinde yer alıyor. Soru bankalarında yer alan ve seviye seviye artış gösteren sorular ile öğrencilerin her zorluk seviyesindeki soruları görmesi sağlanıyor. Bol miktarda soru içeren soru bankaları öğrencilerin her çeşit soru tipine aşina olmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencileri için de kitaplar yer alıyor. Geniş soru hazinelerinden oluşan ‌TYT ve ‌AYT soru bankaları lise öğrencilerinin sınavda karşılaşabilecekleri birçok soru tipini öğrencilere sunuyor. Her alana ait konu anlatımlı kitaplardan ve soru bankalarından faydalanabilirsiniz.

Esen Yayınları, sahip olduğu geniş kitap arşivi ile öğrencilerin eğitim hayatlarında başarılı olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Esen Yayınları’nın en temel amacı, öğrencilerin derslerinde ve sınavlarında karşılaşabilecekleri her türlü zorluğu başarıyla karşılamalarını sağlamak ve hayatları boyunca başarılı olmalarına olanak sağlamak oluyor.